Anasayfa / Dantel Modelleri / Pike ve çarşaf danteli

Pike ve çarşaf danteli

Malum yaz aylarındayız. Düğün ve nişanların en bol bulunduğu günlerdeyiz. Nişanlanacak ve evlenecek çocuklarınız varsa eminim hepiniz Türk adet ve geleneklerine göre çeyiz bohçaları,nişan bohçaları ve bunun yanı sıra bir çok hazırlık içerisindesinizdir. Pike ve çarşafta bunların içerisine koyulacak en mühim çeyiz parçalarından biri. Bugün çok beğeneceğinizi ümit ettiğim bir çarşaf ve pike danteli ile size yayın yapıyorum. İsterseniz biran evvelce örneğimizi sizler amacıyla yayınlayayım.

Dantel örneğimiz sık iğne ile yapılmış olan bir örnektir. Dantelimiz 22 numara dantel tığı ve ve kırık beyaz renk dantel ipliği ile işlenilmiştir. Dantelimiz de ile olarak üst bölüm sık iğne olarak yapılmıştır. Daha sonra çiçek motifleri işlenilmiştir. Çiçek motiflerinin her bir motif ayrı olarak işlenilmiştir. Daha sonra yaprak alanı işlenilmiş olan kıyı dantelinde tüm parçalar sonradan bir araya getirilmiş olup dantelimiz kullanım durumuna getirilmiştir.

Hakkında Dantel Modelleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Sepha Dantel Masa Örtüsü
Sepha Dantel Masa Örtüsü

Günaydın hanımlar bu sabah sizlerle farklı dantel modelleri paylaşıyorum çayınızı içerken keyifle izleyeceginiz bu modelimizin şemasınıda konuya ekledim umarım begenirsiniz.  ...

Kapat